Numeronews

Deň Zeme: Aj čísla volajú po zmene nášho prístupu

Deň Zeme: Aj čísla volajú po zmene nášho prístupu

Foto: zdroj Getty Images / Ekaterina Simonova via Canva

aktualizované | 19.04.2023

22. apríla si už tradične pripomíname Deň Zeme. V ktorom roku mal omnoho magickejšiu podobu ako inokedy? A ako to vyzerá v roku 2023? Nielen tento rok, ale každý rok do roku 2030 bude o Zemi. Pozrime sa na posolstvá jednotlivých čísel.

Pôvodne sa Deň Zeme spájal s oslavami jarnej rovnodennosti (21. marca) a s príchodom jari. Od roku 1970 si pripomíname tento deň každoročne 22.apríla. Až od roku 1990 však môžeme hovoriť o celosvetovo uznávanom Medzinárodnom dni Zeme.

» Numerologická kalkulačka lásky »

Prvé oslavy Dňa Zeme: 22.4.1970

Deň Zeme, tak ako ho poznáme, vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. V roku 1970 mnohí vedci, najmä ekológovia z USA, volali po zmene. Objavili sa totiž fotografické a telegrafické snímky z kozmu, ktoré poukazovali na krehkosť a zraniteľnosť Zeme. Vedci poukazovali na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia a pripomínali ľudstvu závislosť na jej zdrojoch, ktoré nie sú nevyčerpateľne. Oslavy tohto dňa sa teda už od samotného počiatku spájajú so snahou dostať tému ekológie do povedomia širšej verejnosti a predovšetkým politických kruhov.

Posvieťme si sa na prvý dátum, prvú oslavu Dňa Zeme: 22.4.1970. Pôsobil tak bezhlavo a bezradne a na tvárach nezúčastnených asi spôsoboval aj úsmev.“ Čo to je? Čo sa tu pripomína. My sme Pánmi Zeme, nás by mali pripomínať."

Tento dátum mal "odstrelenú" deviatku a sedmičku. Rok 17: „Hviezda – po strastiach a útrapách to dokáže“ a životné číslo 16/7 malo veľavravnú „Rúcajúcu sa vežu“, z ktorej padá korunovaná postava (žeby Pána tvorstva?). Voľný preklad: „Len Blázni sa tak správajú ku svojej Matke Zemi, tak ako Vy, až kým sa nezrútite zo svojich výšok. Kam? Zase len a len na Zem."

Deň Zeme oslavoval v roku 2020 svoje okrúhle 50. výročie. Aktuálne je to už už 53. rok, čo si pripomíname tento deň. Už nebijú na poplach "len" ekológovia. Ochrana Zeme totiž nie je "len" témou ekologickou. Je témou každého z nás. A aj tých zraniteľných bytostí, ktoré nehovoria ľudskou rečou, ale dávajú nám najavo, že treba konať. Možno práve v týchto neľahkých dňoch nasmerujeme svoju pozornosť na skutočne dôležité veci. Jednou z nich je aj o starostlivosť o prostredie, v ktorom žijeme.

Deň Zeme a magický dátum v roku 2020

Zaujímavým mementom z numerologického hľadiska bol rok 2020 a celý dátum oslavy Ďňa Zeme. Skutočne, stačí sa pozrieť na celý dátum: 22.4.2020. Samé dvojky a štvorka, resp. štvorky. Číslo 22 je totiž vlastne číslom 4 a zároveň Zem a rovnako aj tarotová karta Blázon. Je najvyššou kartou Veľkej arkány a označuje koniec a začiatok. Je veľmi intuitívna a predstavuje komunikáciu s Univerzom v kladnom prípade. V zápornom: strachy, stresy a závislosti.

Už samotný zápis kalendárneho roka 2020 obsahoval 22 a jeho súčet je 4. Štvorka predstavuje aj zvieratá a rastliny. Zvieratá a Zem nám dodali za naše správanie tú "správnu" dávku strachov a stresov v podobe "upozornenia“: „Chovajte sa ako žive bytosti, ktoré tu s nami žijú.“

Deň Zeme v roku 2020 (22.4.2020) pozostáva z 3x4 (22)-4-(2020). Konečným súčtom je 12/3. Karta Vyselca (obesenca, za nohy), ktorý sa má pozrieť z iného uhla na riešenia problémov. Má mu to zapnúť tak "123 a je to". Vie riešenie. Odkvačí sa, ide ich realizovať. Utópia? Uvidíme.

V prípade nepochopenia máme ešte čas na „štúdium“ a pochopenie. Každý rok až do roku 2030 bude o Zemi, intuícii, strachoch a iných variantoch.

» Numerologický rozbor pre aktuálny rok 2023 »

Roky Zeme: základné posolstvá čísel najbližších rokov

  • rok 2021 – o príležitosti na zásadnú zmenu a zmúdrenie alebo staré chyby, egoizmus, tvrdohlavosť a nezodpovednosť
  • rok 2022 – o výzve zapojiť intuíciu a zdravý rozum na zmenu alebo ďalšie poučenie pod tlakom, stresom, sociálnej a citovej izolácii s väčšími materiálnymi stratami
  • rok 2023 – ešte veľká šanca nastoliť rovnováhu a duchovne podrásť
  • rok 2024 – prijatie svojej úlohy harmonizátora a práca na odstraňovaní chýb alebo precitnutie vo víre prebudených deštrukčných síl ničiacich to materiálne, na čo kladieme zbytočný dôraz
  • rok 2025 – posledná šanca na dobrovoľnú obrodu alebo prízraky rozkladu a úsvit diktátu
  • rok 2026 – rozklad materiálnych vzťahov, aké ich poznáme, nástup sily a deštrukcie – noví vodcovia
  • rok 2027 – strachy a stresy, nemoc a otrasy
  • rok 2028 – strachy a stresy "stád Obetných baránkov", ktorí ochotne nasledujú falošných prorokov
  • rok 2029 – nástup nových poriadkov a diktatúr

Máme čas a príležitosť na zmenu. Zmenu v každom z nás. Je to totiž aj o každom z nás – o postoji a správaní jednotlivcov. Každý deň by mal byť oslavou Zeme.

» Viac numerologických článkov a rozborov dní, či udalostí nájdeš tu » numeronews »

zem-citat-marcus-aurelius