Numeronews

Freddie Mercury

Freddie Mercury

Foto: zdroj Facebook / Queen

aktualizované | 05.09.2022

Nezabudnuteľný Freddie Mercury z pohľadu numerológie. Odvaha a extrémy. Vášne a depresie. Všetko to mal v číslach. Rúcajúca sa veža, bez pevných základov. Symbolika čísel ho sprevádzala po celý život.

Bol to rok 2018, ktorý priniesol s filmom Bohemian Rhapsody oživenie záujmu o kontroverznú osobnosť vo všetkých smeroch. Freddie  Mercury svojou osobnosťou búral mýty v hudobnom, spoločenskom a aj morálnom svete tej doby. Svet 70.-tych rokov mal zažiť to, čo si naplánoval na túto dekádu. Táto osobnosť zažiarila vo svojom sebazničujúcom jase. Bol to taký výron energie, ktorý ju doslova zmietol. Jej posolstvom pre nás je: „Nemať strach zo svojich snov, ísť si za nimi a spaľujúci jas je lepší ako poslušné hnitie.“

» Numerologické rozbory aj s ukážkami »

Nebol to náhodou zvolený rok. Rok 2018 (20 – 18 – 0 delí rok na dve rovnocenné časti) priniesol vibrácie, ktorými disponovala táto osobnosť vo svojom mene a aj v dátume narodenia.

Len pár znalých vie, kto je nositeľom mena Farrokh Bulsara. Bolo to pôvodné meno Freddieho Mercuryho. Celočíselný súčet jeho pôvodného mena je 18/9 (preto film v roku 20 18). Z pohľadu numerológie je to skutočne ťažká váha v menách pre svojich majiteľov. Vo svojej podstate predznamenáva materiálno-duchovný konflikt. Ťažký život, plný sklamaní vo vzťahoch a pokus o vyrovnanie sa s vlastnou minulosťou, v ktorej sa toho určite „veľa“ ukrýva.

Ukrýva sa „to“ v nich pred denným svetlom pod svetlom Luny. Jej svit je vždy milosrdnejší ku najrôznejším „zvláštnostiam“ ľudského bytia ako jasné, nič neodpúšťajúce svetlo Slnka. Takúto číselnú kombináciu dostanú tí, ktorí si chcú overiť, ako sú na tom po duchovnej stránke. Obsahuje v sebe aj niečo umelecké, však svetlo Luny praje umelcom najrôznejšieho druhu.

Rok 2023: numerologický rozbor »

Freddie Mercury a doslova Merkurická Panna

Farrokh Bulsara sa narodil 5.9.1946 na ostrove Zanzibar. Dátum narodenia tejto „Merkurickej Panny“ (vládcom znamenia Panny je Merkur) je plný protikladov. Protikladov, ktoré dokázali z inak „pozemskej Panny“ vykúzliť takú osobnosť, ktorú sme poznali pod menom Freddie Mercury.

farrokh-bulsaraFoto: zdroj Facebook / Queen

Numerológia mena – pomohlo mu nové meno "Freddie Mercury"?

Meno Freddie Mercury bolo jeho vlastným výtvorom. Koketoval s ním už dávno. Ešte počas dospievania – ako inakšie v 5-kovom období dospievania. Ním si dal ten ďalší prepotrebný impulz na rozpohybovanie Panny.

Freddie má kľúčovú iniciálu 8 – tá ešte pritvrdila extrémy a bezbrehosť jeho ducha. Celočíselná hodnota mena Freddie je 29/11/2. Pridala osudovosť, rozpoltenosť a hlavne dôraz na medziľudské vzťahy a vlastnú úlohu v nich.

Priezvisko Mercury je rovnako z iného cesta. Význam Mercury je pomenovanie ortuti. Živého striebra, toho striebra, ktoré je symbolom Luny. Všade prenikne, nik ho nedokáže udržať po kope bez toho, aby ho niekam neuzavrel. Doslova pod zámok. Jeho číselná hodnota je 23/5 – 5. Aké symbolické, 5-ka je číslom boha Merkúra – tu sa pomyselný kruh uzavrel. Merkúr (grécky ekvivalent Hermes) bol poslom ostatných bohov, mal na starosti komunikáciu, predstavuje pohyb, extrémy a odvahu. Bol patrónom umelcov, zlodejov...

» Ako funguje numerológia mena? Viac sa dozvieš tu »

Celé meno Freddie Mercury má hodnotu 16/7. Prináša ďalšiu karmickú výzvu. Výzvu „Rúcajúcej sa veže“, ktorá potrebuje pevné základy, najmä vo vzťahoch. Ďalej je to striedmosť a prijatie zmien vo svojom živote, ako jeho prirodzenej súčasti.

Rovnako aj jeho Tarot (stav duchovnej úrovne) je 16/7 (súčet roku 1946+mesiac 9+ deň 5=1960=1+9+6+0=16/7). Tie isté výzvy, ale 7 je aj duchovný rast a zdravotná problematika.

Numerológia dátumu narodenia: Freddie Mercury, jeho odvaha a extrémizmus

Dátumu narodenia Freddieho Mercuryho (5.9.1946) dominuje 5-ka – čo iné by sme mohli čakať – zo dňa narodenia. 2-ka zo súčtu roku narodenia (1+9+4+6=20=2+0=2, zase odkaz na rok uvedenia filmu) a 7-čka zo životného čísla (5+9+1+9+4+6=34=3+4=7). Tieto čísla budú predznamenávať, na čom bude jeho život postavený. Komunikácii, vodcovstve, odvahe, extrémizme. Panna k tomu pridáva potrebu slúžiť, byť užitočný a problematiku zdravia. Medziľudské vzťahy – také konkrétne, potrebu diplomacie, citlivosti, ak absentujú tak prináša búrlivé medziľudské vzťahy, smútok a stres. Osobné skúsenosti – poučenie len na základe prežitého a potrebu duchovného rastu.

freddie-mercury-queen
Foto: zdroj Facebook / Queen

Máme tu pred sebou osobnosť s vnútornou psychikou ženy a vonkajšou rovnocenne rozdelenou medzi muža a ženu. Osobnosť s víziou. Spôsobuje ju Rovina Vízie. V tejto rovine sa nachádza číslo 3 zo životných nástrojov a to mu prepožičalo schopnosť vidieť „budúcnosť“, nielen ju tušiť. Všetko je to ešte umocnené Rovinou Intuície. Pomáhalo mu to správne sa rozhodovať a byť v správnom čase na správnom mieste.

Nedá sa o ňom povedať, že by bol v prvom rade intuitívny. Skôr niečo počul vo svojom vnútri a on to viac menej počúval. 5-ka zo dňa bránila v účinnejšom načúvaní svojho „vyššieho“ JA. Tá je primárne materiálna, vodcovská a extrémistická. Pre jej hluk málokedy začul svoje vnútro.

» Chceš aj ty svoj numerologický profil? Zisti o sebe viac pomocou čísel »

5-ka mu pridala Rovinu Odhodlania a najdôležitejšiu rovinu jeho života Rovinu Výdrže. Bol odvážny, neváhal riskovať, ale čo bolo najdôležitejšie vydržal vo svojich názoroch a činoch, keď bol presvedčený o ich správnosti.

Freddie a nízke sebavedomie?

Najväčším problémom jeho osobnosti bolo nízke sebavedomie. Skutočne, možno sa to nezdalo pre jeho životný štýl, jeho pompéznosť. Bola to len maska. V skutočnosti to bol stále chlapec – prisťahovalec – z okraja spoločnosti. So zvláštnym „predkusom“, ktorý mu spôsoboval posmech. Poháňaný vedomo aj nevedomo svojím „merkuričnom“. Maska, ktorá mala za cieľ zastrieť jeho osobnosť pred okolím, ale aj pred ním samotným.

Ďalším katalyzátorom jeho osobnosti boli dve 4-ky v numerologickej mriežke. Jedna bola z roku narodenia a apelovala na konzervatívnosť, rodinné základy a všetko „také, ako sa patrí“. Druhá šmrcnutá umeleckým duchom zo životných nástrojov. Priniesli manuálnu zručnosť – šikovnosť, zvýšený dôraz na sexualitu a ešte svojim spôsobom pribrzdili sebavedomie. Rozdielnosť týchto 4-ok splodilo do mriežky 8-ku. Druhú 8-ku ku nej pridalo krstné meno na F (obidve mená Farrok a Freddie dávajú rovnako 8-čku – už „nemohol, alebo nechcel“ utiecť).

V mriežke nám vznikla „podporená“ Rovina Vášne a všetko dostalo ďalší rozmer. Extrémizmus 5-ky podporený vášňou, striedaný stavmi depresie. Často hľadel vlastným vnútorným démonom do očí a ešte s pochybnosťami o sebe samom.

freddie-mercury-kralFoto: zdroj Facebook / Queen

Čo mu pomohlo vysporiadať sa s týmito stavmi? Prejavenie sa, predvedenie sa, kreatívna komunikácia. Komunikácia umeleckým spôsobom a predovšetkým pre ľudí. Dostať zo seba von ten pretlak pochybností, strachu pred sebou, kreativity a emócii, ktoré ho dusili. Pre ľudí – to nájdeme v Rovine Empatie. Pred svojim publikom bol sám sebou a na nič sa nehral.

Horšie to bolo s dokončovaním v jeho živote, ale to bolo jeho celoživotnou úlohou. Matka bola veľmi výraznou osobnosťou jeho života. Rovnako podobnú úlohu zastávali ženy v jeho živote (Mary Austinová). Otec akoby tam absentoval a až keď prijal „dve tváre jeho podstaty – tie dve 4-ky“ svojho syna, tak sa tam objavil.

Numerologické kalkulačky zdarma »

Peniaze rovnako vo svojom živote neriešil. Prišli rovnako až po objavení svojej dvojakej podstaty. Neutrácal získané prostriedky a ako jeden z mála „bohémskych umelcov“ sa postaral o svojich blízkych.

Dve 4-ky spôsobili zmysel pre rytmus, veľkú charizmu, ale aj nadmernú – duálnu sexualitu. Priniesli prejavy hystérie prípadne agresivitu pri vyvrcholení vnútorných pnutí. Spoločne s neschopnosťou hovoriť o svojich pocitoch podporenú všetkým, už predtým popísaným, vytvorili osobnosť „z inej dimenzie“.

Freddie a zdravotné riziká z čísel v jeho dátume narodenia

Najvýraznejšími zdravotnými rizikami z dátumu narodenia bola 4-ková oblasť, ktorá zahŕňa hrubé črevo, konečník, pohlavné orgány, pečeň a obličky. 6-ková oblasť predstavujúca problematiku žíl a krvi ako takej. 5-ková oblasť – imunita. Rovina Vášne predstavovala riziko depresívnych stavov.

horoskop-na-dnes-numerologia

Významné dátumy v živote Freddieho Mercuryho

Od 5.9.1976, čo je 5-kový kalendárny rok (1+9+7+6=23=2+3=5) vstúpil do Karmického trojuholníka. V tomto období riešime to, čo je v pre nás najdôležitejšie. Riešime to v 9-ročných cykloch. Freddie Mercury vstúpil do 5-kového 9-ročného cyklu. V tomto cykle sa udiali najprevratnejšie udalosti jeho života. Priznal svoju „duálnu“ orientáciu a zažil najväčšie extrémy svojho života. Tu bol aj najslávnejší koncert skupiny QUEEN 13.7.1985 na štadióne Wembley.

Tento nezabudnuteľný deň mal pre neho číselnú hodnotu 9-5-5 (čo prinesie – kam to – bude smerovať – ako to dosiahnuť). 

freddie-mercury-zivot
Foto: zdroj Facebook / Queen

Od 5.9.1985 (stále 5-kový rok) sa stala témou 7-čková oblasť. Zahrňuje potrebu vlastného duchovného rastu a rovnako obsahuje aj problematiku zdravia. Tento 9-ročný cyklus mal trvať do roku 1994. Netrval, pretože Freddie Mercury – Farrokh Bulsara zo Zanzibaru zomrel 24.11.1991. Zomrel v úplne rovnakej osobnej konštelácii, ako prišiel na tento svet. A nebol by to Freddie Mercury, keby nedodržal „merkurické – ortuťové“ pravidlo 5-ky. V 5-kovej „merkurickej“ časti svojho osobného roku.

Dátum úmrtia má rovnako svoje posolstvo – numerologické posolstvo. Popisuje nám obetného baránka, ktorý riešil sexualitu a neviazanosť a dopadlo to tragicky, ale s nádejou na poučenie a nový začiatok.

Freddie Mercury bol skutočne „poslom“ svojej doby, ale každý by si mal z jeho osobného posolstva vybrať to svoje. Táto nekonečne individuálna osobnosť má silu dať každému z nás to svoje.

  • Aj ty si môžeš užívať výhody registrovaných používateľov. Každý deň bude na teba čakať pripravený horoskop na aktuálny deň + horoskop na zajtra. Pravidelne pripravujeme exkluzívne súťaže a akcie len pre registrovaných používateľov. Môžeš sa tešiť aj na špeciálne narodeninové prekvapenia. A je toho ešte omnoho viac: Zaregistruj sa zdarma »