Numeronews

Sviatok sv. Mikuláša a posolstvo v jeho číslach

Sviatok sv. Mikuláša a posolstvo v jeho číslach

Foto: zdroj Pixabay / Sathy Atripodi / Lenka Bartušková

aktualizované | 05.12.2021

Číslo 6, tak ako každé iné, má svoju pozitívnu a aj negatívnu tvár. Tentokrát hovoríme o 6-tke, ktorá žiari svojou bezpodmienečnou láskou a snahou o harmonizovanie seba a ostatných. Ale poďme pekne poporiadku. Prečo práve 6.12?

Sviatok sv. Mikuláša, patróna detí, oslavujeme 6.12. Tento deň je zároveň aj spomienkou na jeho život a dobrotivé činy. Sv. Mikuláš žil v 4. storočí v Myre a tam aj pôsobil ako biskup. Už od útleho detstva bol vďaka svojej štedrosti a dobročinnosti známy široko ďaleko. Po smrti svojich rodičov zdedil veľké bohatstvo, ktoré rozdal ľudom v núdzi, sirotám a chudobným deťom.

» Numerologické kalkulačky zdarma »

Všetko to robil v tajnosti, aby sa nikto nedozvedel, kto je vlastne tým šľachetným dobrodincom. Pomáhal ľudom rôznymi spôsobmi a na svoje náklady nechal dokonca postaviť aj nemocnicu.

Aj vďaka jeho skutkom vznikol zvyk obdarovávať deti darčekmi a to každý rok v tento deň. Prečo práve tento dátum? Spája sa s dátumom jeho úmrtia. Sv. Mikuláš zomrel  6.12. v roku 343 (niektoré zdroje uvádzajú aj roky 345 a 352).

Stal sa patrónom nielen detí, ale za svojho ochrancu ho považujú napríklad aj lekárnici, obchodníci, či námorníci. No predovšetkým je patrónom detí a študentov.

Sviatok svätého Mikuláša a dátum 6.12. sa už odpradávna spájal aj s vierou v bohatstvo. Obchodníci v ten deň radi uzatvárali zložité obchody.

Odhaľme však znamenia, ktoré ukrývajú čísla v dátume 6.12.

6.12 a sviatok sv. Mikuláša z pohľadu numerológie

Čo symbolizuje samotná 6-tka v dátume a skutočnosť, že tento deň je v znamení Strelca?

6-tka je číslom materiálnej harmónie a bezpodmienečnej lásky – ich hľadania. Rovnako sa toto číslo spája aj s rodinou, deťmi a s harmonickými vzťahmi. S nádejou a prísľubom, lebo obsahuje v sebe city a zrod niečoho nového.

» O význame čísla 6 sa dočítaš aj tu: Význam čísel v numerológii »

Ak Strelec k tomuto všetkému pridá svoj kultivovaný oheň a energiu vyššieho zámeru, tak sa skutočne pozeráme na pravý zmysel tohto dňa.

Obdarovávame deti ako symbol niečoho nového v rodine. A zároveň deti ako symbol toho najzraniteľnejšieho v rodine, ktoré prípadným materiálnym nedostatkom trpia najviac. „Rodič si utiahnuť opasok vie, zraniteľné dieťa na to nemá silu.”

  • Aj ty si môžeš užívať výhody registrovaných používateľov. Každý deň bude na teba čakať pripravený horoskop na aktuálny deň + horoskop na zajtra. Pravidelne pripravujeme exkluzívne súťaže a akcie len pre registrovaných používateľov. Môžeš sa tešiť aj na špeciálne narodeninové prekvapenia. A je toho ešte omnoho viac: Zaregistruj sa zdarma »