Numeronews

USA: Nielen socha slobody, ale aj čísla slobody?

USA: Nielen socha slobody, ale aj čísla slobody?

Foto: zdroj upthebanner / Getty Image via Canva

publikované | 03.06.2020

USA, mocnosť, ktorú pozná každý. Niet dňa, kedy by sa o nej nepísalo v novinách, nebola témou televíznych správ alebo rozhovorov ľudí. O histórii USA sa vie veľa, no my sa na ňu pozrieme tak trochu inak – cez čísla a znamenia, ktoré so sebou prinášajú. Pomôže nám k tomu numerologický rozbor významných dátumov, ktoré sa spájajú so vznikom a ďalším vývojom USA.

Našim základným vodítkom bude dátum vzniku, podpísania  Declaration of Independence. Stalo sa tak 4.7.1776 vo Philadelphii. Zameriame sa aj na ďalšie štátne symboly a predstaviteľov – „otcov“, garantov nového štátu. 

» Vyskúšaj naše numerologické kalkulačky »

Nový štát dostal "rodné meno" United States of America (Spojené štáty americké). Jeho sumárna číselná hodnota je 23/5. Svojho nositeľa charakterizuje nasledovne:

  • Číslo 5 = „zmena – pohyb“, milovník slobody, podnikavý, s nadaním pre akýkoľvek druh komunikácie. Uprednostňuje akciu pred pasivitou a rád cestuje. Je inteligentný, verí svojim zmyslom, tomu, čo sa nedá exaktne dokázať, potrebuje logické odpovede.
     
  • Číslo 23 = jeho komunikácia je trochu ťažkopádnejšia, občas sa zamotá do svojich pocitov – „je to tak trochu na dlhšie“. Je „najpomalšou“ 5-kou, ale na druhej strane je to šťastné číslo. Svojmu nositeľovi prinesie šťastie, ochranu a priazeň v ťažkých časoch. Žiadne číslo mu nemôže spôsobiť vážne problémy.

Ďalším významným artefaktom je výrok „In God We Trust“ – oficiálne motto USA. Opätovne má číselnú hodnotu 23/5 a znova je o téme slobody a úspechu.

e-pluribus-unum-numerologiaFoto: zdroj Amos Morgan via Canva / Wikipedia

Pokračovaním je ďalší výrok nachádzajúci sa na štátnom znaku USA – „E pluribus unum“. Latinský výrok "Z mnohých jeden" má číselnú hodnotu 13/4. Rovnako aj názov štátnej hymny „The Star Spangled Banner“ má hodnotu 13/4. 

Číselná hodnota 13/4 miluje pravdu, jasnú a tvorivú myseľ. Nabáda prijímať nové a prispôsobovať sa zmenám – pretože sú prejavom života.

» Numerogický profil osobnosti + ukážka rozboru »

Samotný názov "Declaration of Independence" má hodnotu 16/7. Táto číselná hodnota a to, čo Deklarácia nezávislosti spôsobila je pozoruhodné. 16/7 je číslo tarotovej karty „Rúcajúca sa veža“, ktorá je symbolom začiatku konca Britskej koloniálnej ríše. Na karte je znázornená korunovaná postava, ktorá padá z horiacej veže.

deklaracia-nezavislosti-usa-numerologiaFoto: zdroj DNY59 / Getty Image via Canva

Samotné číslo 16/7 vyzýva zbaviť sa túžby mať všetko pod kontrolou a vyzýva na spravodlivosť a vernosť.

Už teraz si dokážeme analyzovať prvé „dôležité“ čísla nového štátu USA. Sú to čísla: 5, 4, a 7. Prinášajú so sebou témy: slobody a zodpovednosti (5), stability a spoľahlivosti (4) a spravodlivosti a rytierskosti (7). To sú kladné stránky týchto čísel.

Pri číslach existuje aj ich druhá tvár a v tomto prípade sú nimi nespoľahlivosť a extrémizmus (5), ultrakonzervativizmus, agresivita a násilie (4), klamstvo, konfliktnosť a netolerancia (7).

Dátum vzniku USA z pohľadu numerológie

Poďme sa však pozrieť na samotný dátum zrodu USA a to je dátum oficiálneho vzniku 4.7.1776. Samotný dátum je veľmi zaujímavý a sú v ňom votkané základné schopnosti, príčiny, skrátka všetko o tomto „narodenom“ štáte. 

USA sa zrodili v astrologickom znamení Rak. Ide o dominantné znamenie a jeho živlom je voda. Nositeľ tohto znamenia sa bude prirodzene ťahať na vrchol a nebude chcieť hrať druhé husle (vo všetkom). Nebude to tak hŕ, hŕ ako oheň alebo vzduch, ale rýchlejšie ako zem. 

» Zaregistruj sa na našom numerologickom portáli a užívaj si výhody registrovaných používateľov »

Duchovno, náboženstvo, mystika je v ňom hlboko zakorenené a je jeho prirodzenou súčasťou. Voda je jeho prirodzeným prostredím, chráni ho a v nej sa cíti dobre (svojim spôsobom izolovaná a chránená vodou Amerika + jej námorníctvo je najväčšou a najlepšou zbraňou).

zakladny-zapis-do-mriezky

Už v základnom zápise dátumu vzniku USA cítime históriu. Jedinci ťažko sa presadzujúci v existujúcom poriadku. Nábožensky „iní“ (osamotené 77) si hľadali novú vlasť (to je tá osamotená 6). „Matka“ (materské krajiny) sa k nim správali macošsky (osamotená – izolovaná 6) a oni sa vydali cez more (chýbajúce čísla 258).

Zároveň je to rovina Intuície, ktorá ich bude vždy sprevádzať a pomáhať im rozoznať dobré od zlého.

Boli to šikovní a pracovití ľudia, ktorí sa nebáli námahy. Fyzický život a vzťah k pôde im bol vlastný. To predstavuje rovina 1-4-7. 

Aké posolstvo prinášajú so sebou jednotlivé čísla?

Už v dátume vzniku vidíme základný rozpor medzi dôrazom na fyzično v živote a potrebou intuitívneho konania.

Podporuje to aj číslo 4, ktoré je na prvom mieste dátumu vzniku. Číslo 4 predstavuje zem, pôdu, všetko spojené so zemou. Rovnako aj „zemské chúťky a zemské správanie“. Napr. agresia pri jej získavaní, najmä voči pôvodnému obyvateľstvu.

» Význám čísel od 1-9 podľa numerológie »

Prepožičiava aj dobré organizačné schopnosti, postupnosť, cieľavedomosť, konzervatívnosť, nechuť k zmenám a autoritatívneho rodiča. V tomto prípade sa jedná o „matku“ (Veľkú Britániu – tá osamotená, izolovaná 6). Matka, ktorá je tiež fyzicky izolovaná (ostrov) a izolovaná od svojho dieťaťa. 

Ich vzťah môže byť problematický a priniesť dramatické momenty. Jej význam v živote svojho dieťaťa je obrovský a po celý život ich bude zväzovať silné puto a nadštandardné vzťahy. 

Číslo 6, konkrétne izolovaná šestka, predstavuje vlasť, domovinu môžeme pochopiť izolacionistické tendencie. Tie sa z času na čas objavujú v americkej histórii. Vtedy nastupuje uzatváranie sa do seba. Riešia sa iba vlastné problémy a tie cudzie sú opomínané. Tomuto trendu sme svedkami neraz aj v súčasnosti. 

Zo sedmičiek (77) sa dozvedáme o duchovnej potrebe, viere ľudí, ktorí si hľadali nový domov. Pre iný náhľad na vieru, ale aj prehnaný dôraz na vieru opúšťali svoje staré domovy. Verili, že nájdu miesto, nový domov, ktorý ich nádeje a predstavy naplní. 

Rok 1776, po sčítaní 21/3. Táto číselná hodnota predstavuje prísľub spájania a vytvorenia nového celku, ktorý bude nadradený tomu, z čoho vznikol pre všetkých. Rovnako roky v súčte 3 budú medznými rokmi v jej histórii.

♥ Hodíte sa k sebe? Numerologický rozbor zhody parnterov + ukážka rozboru »

Celková číselná hodnota dátumu vzniku USA

Po sčítaní všetkých čísel dátumu vzniku dostaneme číslo 32/5. Opäť je to téma slobody, ktorá bude USA sprevádzať počas celého trvania. Jej kladné stránky si budú ctiť kreativitou, inovátorstvom a láskou ku sebe a ostatným. 
Nie nadarmo dostali od Francúzska do daru ku svoju vzniku Sochu slobody. Tá v jednej ruke drží pochodeň = oheň slobody a v druhej knihu = sloboda je nemysliteľná bez vzdelania a poznania. Jej názov je "Statue of Liberty" a číselná hodnota 20/2.

Tu sa dostávame k ešte jednému dôležitému číslu pre USA a to je číslo 2 (alternatívy 11, 20, 29). Osudovosť tejto číslice vyplýva z toho, že sa nachádza v Rovine Intuície (posledná mriežka). Ešte viac ju umocňuje a keď je ignorovaná prichádzajú krízy v dňoch, ľuďoch s týmito znakmi.

11.9.2001 – dátum, ktorý otriasol celým svetom

Najznámejším dátumom, bezprecedentným útokom na slobodu bol dátum 11(2).9.2001(3) a životné číslo 14/5. Skoro všetky „osudové“ čísla v jednom. Aj teraz pokúša USA jeden prezident s osudovým číslom v dni a roku narodenia 14(5).6.1946 (20/2) a životným číslom 31/4. Má tam toho dosť, ale USA ho strávia.

» Numerologický profil osobnosti amerického prezidenta Donalda Trumpa nájdeš tu »

To, čo platí pre štát platí obrazne aj pre jej obyvateľov. Ego je ich témou a rovnako komunikácia o svojich pocitoch. Dosť často pôsobia bezcitne a ťažkopádne. Niekedy nechápu dosť rýchlo a jednajú bezhlavo. Sú sebeckí a neberú ohľad na potreby iných. 

Sú pracovití, workoholici, fyzicky šikovní, charizmatickí a súťaživí. Nič fyzické – materiálne im nie je cudzie. Ich schopnosť vyciťovať, naciťovať je obrovská a prirodzená. V problémoch sa nesprávne orientujú len vtedy, keď túto svoju schopnosť nepočúvajú alebo ignorujú. Sú nepoučiteľní a tak trochu naivní.

usa-numerologia
Foto: zdroj Canva / 74images

Je to národ hercov, hudobníkov a umelcov. Vo svojom dátume nemajú číslo 8, ktorá predstavuje otca, moc a peniaze. Skutočne nemali otca a matka sa ich snažila ovládnuť. 

Energia moci a peňazí im nie je príjemná a ani prirodzená. Im predsa vždy išlo o pôdu, vieru a myšlienky. Peniaze si ich vždy nájdu a budú mať dosť na svoju existenciu. 

» Pozri si svoj numerologický horoskop na dnešný deň »

Nemajú radi samotu a uprednostňujú každodenný kontakt s druhými. Môžu byť účastníkmi konfliktov a karambolov. Majú zmysel pre súcit, rytierskosť a silný zmysel pre spravodlivosť. Dôsledne doťahujú veci do konca. Sú veľkorysí, ale zlyhania neodpúšťajú. Disponujú veľkou liečivou silou, ale je tu aj náchylnosť k liekom a „povzbudzovákom – alkohol, THC, nikotín, chemikálie ...

Duchovná úroveň – Tarot USA

Duchovná úroveň, resp. Tarot USA je 1787, po zjednodušení 23/5. Táto číselná hodnota hovorí o tom, že problematiku slobody, straty slobody neriešia prvýkrát. Už ju riešili a nedoriešili, teraz v tom pokračujú. Je to ich najvyššia priorita. Všetci hlavní signatári "Deklarácie o nezávislosti" mali priamo 5-ku = slobodu v mene alebo hlavných častiach dátumov narodenia.

  • Thomas Jefferson – hodnota celého mena 14/5, dátum narodenia 13.4.1743 životné číslo 23/5
  • John Adams – hodnota mena 13/4, dátum narodenia 30.10.1735, životné číslo 20/2, kód života (súčet dňa a životného čísla) 5
  • Benjamin Franklin – hodnota mena 28/1, 17.1.1706, životné číslo 23/5
  • Roger Sherman – hodnota mena 44/8, dátum narodenia 19.4.1721, životné číslo 25/7
  • Robert R. Livingstone – hodnota mena 10/1, dátum narodenia 27.11.1748, životné číslo 31/4

Všetci hlavní protagonisti mali vo svojich najdôležitejších údajoch čísla posvätné pre USA.

Na záver môžeme konštatovať, že USA vznikli z túžby po Slobode. Boj za rôzne Slobody bol ich neustálou potrebou. Hoci z tejto cesty určenej osudom môžu vybočiť pod vplyvom rôznych okolností alebo nevhodných vodcov. Jedno je však isté téma Slobody ich bude navždy sprevádzať.

» Toto všetko si vieš dať u nás vypočítať » prehľad numerologických rozborov + ukážky rozborov »