Numeronews

Deň matiek a jeho symbolika v roku 2019

Deň matiek a jeho symbolika v roku 2019

Foto: zdroj Unsplash / Rustic Vegan

publikované | 12.05.2019

Deň matiek už tradične oslavujeme v druhú májovú nedeľu. U nás tento deň nemá svoj stály, nemenný dátum a preto si posvietime aj na celý tohtoročný dátum a symboliku, ktorú so sebou prináša.

História Dňa matiek a jeho oslavy siaha až do antických čias. Podoba oslavy tohto dňa sa časom menila a dnes tak vzdávame úctu matkám a materstvu v rôzne dni na mnohých miestach po celom svete.

» Vyskúšaj našu novinku » Numerologická kalkulačka lásky » 

V novodobej histórii sa oslava Dňa matiek spája predovšetkým s menom Američanky Anny Marie Jarvisovej, ktorá po úmrtí svojej matky (1907) začala viesť kampaň za vyhlásenie dňa venovanému matkám. 8. mája v roku 1914 bol Deň matiek vyhlásený za celoamerický národný sviatok. Dátum druhej májovej nedele prijali za svoj aj mnohé iné krajiny a medzi nimi aj Slovensko. Na Slovensku bola tradícia oslavy Dňa matiek obnovená po roku 1989.

Deň matiek z pohľadu numerológie

Tohtoročná oslava Dňa matiek pripadla na 12.mája. Symboliku tohto dátumu » 12.5.2019 » možno v tento rok absolútne precítiť. Symboliku a zároveň aj pôvodný zámer tých, ktorí túto oslavu matky iniciovali: Matka, ktorá je obeťou pozemskosti a hmotného života. Matka, ktorá sa cíti ako obeť za svoje dieťa, ktoré bolo pripravené o život. Zbavili ho pozemského tela. Ale ako symbol nesmrteľnosti ducha nám slúži životné číslo tohto dňa (v tomto roku)  20/2 = posledný súd a zmŕtvychvstanie.

Ako keby sme sa znovu vrátili k prvopočiatkom matky – matky ako obete. Matky, ktorá sa musela pozerať na úmrtie svojho syna, ako Mária. Pocity obete, bezmocnosti, vydania napospas. Toto je možné precítiť z tohto dňa. 

» Freddie Mercury » Odvaha a extrémy. Vášne a depresie. Všetko to mal v číslach ... »

Z hľadiska tarotu predstavuje číslo 12 kartu "viselec" (ten, kto nestojí na nohách, ale visí za nohy) – obeť. Situácia, kedy sa človek cíti ako bezmocný. Ale na druhej strane, keď sa pozrie na svet hore nohami môže nájsť nové pohľady a riešenia. Všetko je zrazu úplne inak. Inak alebo naopak? Riešiteľné iným spôsobom. Iný pohľad ponúka iné riešenie ...

Keby sme chceli vhodnejší dátum a zároveň stály dátum, ktorý by sa nemenil, tak jednoznačne by išlo o dátum 2.7 v Rakovi. Druhým najvhodnejším by bol dátum 6.5 v Býkovi. Keby to bol dátum 6.5 v Býkovi: išlo by skôr o symboliku pozemskej starostlivej matky – vládkyňou je pozemská Venuša zameraná materiálne, ochranársky, postará sa o materiálny dostatok svojich detí.

Ideálnym dátumom by bol 2.7 v rakovi. V prípade tohto dátumu by išlo skôr o symboliku univerzálnej matky všetkých pozemských bytostí. Vládkyňou je Luna, ktorá sa nestará len o materiálny dostatok, ale aj o dostatok tela a ducha. Matka, ktorá akoby mala ruku neustále na tepe svojho dieťaťa a podľa toho, ako mu bije srdiečko vie, čo sa s ním deje a reaguje na jeho rozpoloženie.

Krásny deň všetkým mamičkám

Zaujíma ťa numerológia zhody partnerov? Tu sa dozvieš viac » Numerológia zhody partnerov »