Numeronews

Deň narcisov so svojimi znameniami v číslach

Deň narcisov so svojimi znameniami v číslach

Foto: zdroj Unsplash / Annie Spratt

aktualizované | 11.04.2022

11. apríla si pripomíname Deň narcisov – deň boja proti rakovine. Tento deň sa nesie v žltej farbe narcisov a zakúpením tohto žltého kvietka vyjadrujeme spolupatričnosť a podporu. Čo sa však ukrýva za významom jednotlivých čísel v tomto dátume? Bol vhodne zvolený?

Rok 2023 podľa numerológie »

Dátum 11.4. z numerologického hľadiska nie je vôbec jednoduchým dátumom. Práve naopak.

Deň narcisov a jeho vnútorný oheň

Tento dátum je o veľkej duchovnej sile, rovnako aj o duchovnom nezvládnutí vlastnej dvojjedinnej jednoty. Telo nie je v súlade s duchom. Ak dvaja v jednom tele idú rovnakým smerom = znamená to zosilnenie vzájomných schopností a možností. Ak idú proti sebe = logicky zvíťazí ten silnejší a vnútro podľahne zmätku ako celok.

horoskop-na-dnes-numerologia

Spojením s Baraním aspektom sa pridáva vnútorný oheň. Môže slúžiť vlastnej jedinečnosti alebo spaľovať všetko, čo mu stojí v ceste.

V ľudskej bytosti je nemysliteľné bojovať proti ohňu väčším ohňom (napr. chemoterapia). Riešením je vnútorná jednota na základe zvládnutia tvorivej, aj ničivej sily osobnosti.

Zaujímavosťou je však aj to, že symbolom tohto dňa je narcis... Narcis ako kvet sa niekedy nazýva aj "služobníkom kvetov". Veď aj svojou sklonenou hlavou pripomína sluhu, ktorý čelí svojmu pánovi. Narcis so sebou významovo prináša práve opak ohňa – a tým je chlad, ale aj sebectvo a márnosť.

Dve tváre jednotky v dátume Dňa naricov

Číslo 11 = zlosť, zaťatá päsť – ako symboly negatívnej energie. Dve jednotky = dva x JA. Druhá kladná strana = osvietenie, veľká duchovná sila, majstrovstvo v objektívnom posudzovaní vzťahov.

» Význam čísel podľa numerológie » Pozri si charakteristiky jednotlivých čísel podľa numerológie »

Tento dátum bol skutočne vhodne vybraný. Mal by symbolizovať zmierenie s "vnútorným nepriateľom". Pritom nejde o nepriateľa v pravom zmysle slova, ale je to iba odtrhnutá druhá časť nášho ja, ktoré hľadá cestu naspäť do vnútornej jednoty.

Zmierenie a pochopenie neznamená boj. A napriek tomu môže toto zmierenie priniesť víťazstvo.

Ak by sme chceli len predsa ešte vhodnejší dátum pre tento deň, tak by to mohol byť, napr. 11. júl. Tento dátum je už v znamení Raka a ten má vo svojom mene zakódovaný (aj v angličtine Cancer) základ názvu nemoci rakovina.