Numeronews

Medzinárodný deň žien z pohľadu numerológie

Medzinárodný deň žien z pohľadu numerológie

Foto: zdroj Unsplash / Becca Tapert

aktualizované | 08.03.2023

Medzinárodný deň žien slávime každoročne 8. marca. Čo na to hovoria čísla? Čo sa skrýva za týmto dátumom podľa numerológie? Odpoveď nájdeme aj v minulosti, už pri samotnom zrode tohto sviatku ...

Pozrime sa na to, aké znamenia v číslach sa ukrývajú v tomto výnimočnom dni: 8.marec a Medzinárodný deň žien. Na prvý pohľad to vyzerá tak, že to nemá so "ženskou" oslavou nič spoločné. 8-mička je síce párne číslo so ženskou energiou, ale je to vyslovene tvrdá energia, mužská energia = sila. A tomuto ten sviatok celý aj zodpovedá.

» Rok 2023 podľa numerológie »

Skúsme sa však pozrieť na to ešte bližšie:

MDŽ je sviatkom žien a boja za ich rovnoprávnosť.

  • Kedy vznikol? » V roku 1910 na Medzinárodnej ženevskej konferencii.
  • Prečo práve 8. marec? » Tento dátum bol stanovený na počesť veľkého štrajku 40 000 newyorských krajčírok z textilných tovární, ktorý sa konal v roku 1908. Bojovali za zrušenie 10 hod. pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam.

V tomto odkaze na minulosť možno nájsť súvislosti s tou vyslovene tvrdou energiou, ktorá sa na prvý pohľad nemá čo spájať s oslavou ženskosti alebo materstva. To by sme skôr mohli uvažovať o iných, vhodnejších dátumoch.

V prípade oslavy ženskosti, resp. ženstva by bol vhodným dátumom, napr. 6. máj – v býkovi alebo 6. október – vo váhach. Na oslavu materstva by bol vhodným dátumom, napr. 6. júl – rak.

Ale vráťme sa späť k nášmu dátumu – 8. marec. Tento dátum je síce v rybách, ktoré neodmietnu nič tekuté ☺ čiže s oslavou vo všeobecnosti by to celkom sedelo, len nie s oslavou ženstva ...

» Numerologický rozbor zhody partnerov »

Číslo 8 vyjadruje silu – vo všetkom a na všetkých úrovniach. Logiku a silu myšlienok. Vodcovstvo a vedenie. Okrem toho sa v tomto čísle ukrýva aj zmysel pre rytmus a zodpovednosť. Osudovosť a karma. Láska a nenávisť.

Dve tváre 8-mičky 

Pozitívna tvár čísla 8 hovorí o sile, sile a ešte raz sile. Aj o ochrane a pomoci. Negatívna tvár čísla 8 hovorí opäť o sile, sile a ešte raz sile, ale aj o moci, peniazoch a o tvrdom srdci. 

Obidve tváre tohto čísla smerujú k naplneniu túžby dosiahnuť vrchol. Vyniknúť vo všetkom, čo si vyžaduje svoj cieľ. Neohrozene stáť za svojimi názormi, proti všetkej opozícii. A nájsť rovnováhu vo všetkom. Tu možno opäť vidieť ten odkaz na boj žien za ich rovnoprávnosť.

» O význame jednotlivých čísel v numerológii sa dočítaš viac tu»

Ale popritom sa v tomto čísle skrýva aj zúfalá potreba "byť milovaná" a schopnosť priniesť obrovské obete. Tu možno vnímať súvislosť s rolou matky – žena ako matka. A s tým súvisí aj ďalší význam ukrytý v čísle 8 – mať vysoké požiadavky na seba a aj na druhých. To opäť možno vnímať v súvislosti s výchovou potomstva. Ale pozor, znovu treba zdôrazniť, že tento dátum, podľa numerológie, rozhodne nie je o oslave ženstva, či materstva ...

Číslo 8 a jeho skryté varovanie

Aké varovanie skrýva v sebe číslo 8? Varovanie pred pocitom, že sa nedostáva človeku odmena, ktorá mu za to všetko prináleží. Odmena a ani uznanie. Upozorňuje aj na to, že cesta k úspechu býva tŕnistá, plná prekážok a môže sa stať, že ani dosiahnutie vysokého postavenia, neprinesie šťastie. A v neposlednom rade poukazuje na to, že za lásku sa platí neraz vysoká cena, aj v podobe utrpenia.

» Výskúšaj našu numerologickú kalkulačku lásky »

Čiže dátum 8.marec sa veľmi nenesie v tom pravom odkaze za oslavu ženstva, no treba ho vnímať skôr aj v tej druhej polohe, že je odkazom na boj žien za ich rovnoprávnosť.

Tak nech aspoň slová Audrey Hepburn trošku "zmäkčia" tieto riadky záverečné: 

audrey-hepburn-zeny-citat

  • Aj ty si môžeš užívať výhody registrovaných používateľov. Každý deň bude na teba čakať pripravený horoskop na aktuálny deň + horoskop na zajtra. Pravidelne pripravujeme exkluzívne súťaže a akcie len pre registrovaných používateľov. Môžeš sa tešiť aj na špeciálne narodeninové prekvapenia. A je toho ešte omnoho viac: Zaregistruj sa zdarma »