Numeronews

Prvý človek na Mesiaci: 50. výročie očami numerológie

Prvý človek na Mesiaci: 50. výročie očami numerológie

Foto: zdroj Unsplash / Valery Sysoev

publikované | 20.07.2019

Pristátie človeka na Mesiaci bolo jednou z najsledovanejších udalostí v histórii ľudstva. 50 rokov malého kroku pre človeka a pritom tak veľkého skoku pre ľudstvo. Numerologický rozbor dátumov súvisiacich s misiou na Mesiac poukazuje na zaujímavú symboliku.

Tento výnimočný rok 2019 prináša aj jedno výnimočné výročie pripomínajúce veľký počin ľudí. Počin, ktorý ešte aj dnes dokáže prebudiť emócie nás, ktorí ho zažili, tých ktorí veria, že bol klamom a aj tých, ktorých dokáže okúzliť ľudské úsilie korunované niečím výnimočným. Pristátie človeka na našej „matke“ Lune (na Mesiaci) 20.7.1969 takýmto počinom určite bolo.

Deň, keď sa trojica odvážlivcov, na dnes pre nás predpotopnej technike, vydala na púť do neznáma a s neznámym koncom. Dnešný moderný človek by asi sotva, bez všade prítomnej výpočtovej techniky a umelej inteligencie, dokázal pristáť na vtedajších "črepoch" a to ešte k tomu na inom vesmírnom telese.

Pozrieme sa cez numerológiu na dátumy udalostí, ktoré sú spojené s prvým pristátím človeka na Mesiaci, ale aj na najvýznamnejšie dátumy aktérov tohto významného činu našej histórie. Či nám čísla niečo prezradia alebo zostanú nemé...

Úvodom si povieme niečo o Lune (Mesiac), tak budeme s úctou nazývať našu duchovnú matku, ak za otca považujeme Slnko. Luna je z astrologického pohľadu vládnucou planétou znamenia Raka. Živlom znamenia Raka je Voda a jeho „top“ číslami (v ktorých sa cíti naozaj dobre) sú 2 a 7. Sú to už zjednodušené čísla a tými ďalšími sú aj ich „vyššie formy“ ako 11, 20, 29, 38 (2) a 16, 25, 34 (7). Nesmieme však zabudnúť na špeciálne číslo 18, ktoré je samotným symbolom Luny, podľa tarotových kariet.

Americký sen o pristátí človeka na Mesiaci sa stal skutočnosťou

Poďme pekne poporiadku a sledujme osud tejto udalosti od samotného počiatku. Za samotný počiatok môžeme považovať prejav mladého amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, ktorý mal dňa 25.5.1961. Americký prezident v tento deň predostrel americkému ľudu a aj celému svetu svoju víziu o pristátí človeka na Mesiaci.

Hľadajme v tomto dátume jeho numerologický odkaz. Odohral sa v 25. deň v mesiaci, čo je zjednodušená 7. Naša 7, okrem toho, že je jedno z top čísel Luny, znamená aj duchovný posun. Tento deň bol v astrologickom znamení Blížencov. Tí milujú cesty a ich živlom je Vzduch. Rok 1961 (1+9+6+1=17/8) nám hovorí o výnimočnosti tohto roka a zároveň je o sile (motoroch, môžeme povedať aj o raketách) a univerze. Životné číslo dňa (po sčítaní všetkých číslic dátumu 2+5+5+1+9+6+1=29/11/2) naznačuje niečo osudové a mimoriadne. Zároveň je to opäť topka Luny (Mesiaca), číslo 2.

kennedy-numerologiaFoto: zdroj Knižnica JFK, Biely dom / Robert Knudsen

Nedá sa nepozrieť na človeka, ktorý vystúpil s týmto prejavom v tento symbolický deň – na Johna F. Kennedyho. Narodil sa 29.5.1917. Deň jeho narodenia akoby ho predurčil na styk s Lunou. Deň 29 (2+9=11=1+1=2) je jedným z top čísel Luny. Rok narodenia 1917 (1+9+1+7=18) je sám o sebe symbolom Luny a životné číslo (2+9+5+1+9+1+7=34/7) je rovnako top číslom Luny. Lepšieho človeka – tútora si táto akcia ani nemohla priať. Celý projekt mal názov Apollo, čo je grécky boh Slnka. Slnko sa malo vydať za Lunou.

Po úvodnej tragickej štartovacej skúške Apolla 1, kedy zahynuli traja kozmonauti, pokračoval program úspešne ďalej. Príznačne prvá letová misia bola, ako ináč, v znamení „lunárnych“ čísel. Bolo to Apollo 7. Štartovalo 11.10.1968. V „super“ deň 11/2.

Apollo 11 – úspešná misia "prvý človek na Mesiaci"

Osudová misia na Mesiac mala všetky atribúty skutočne „lunárnej misie“. Štartovala pod menom Apollo 11 (11/2) a celá číselná hodnota mena je 29/11/2. Štart sa odohral dňa 16.7.1969. Pozrime sa na tento výnimočný dátum podrobnejšie, lebo si to skutočne zasluhuje.

Deň 16 (1+6=7) je lunárny top. Odohralo sa to v siedmy mesiac – v znamení Raka, ktorého vládnucou planétou je samotné veličenstvo Luna. Luna, na ktorú smerovala historická ľudská misia. Misia za svojou duchovnou matkou. Rok 1969 (1+9+6+9=25/7) je lunárnou topkou. Celý dátum je v znamení Luny a životné číslo tohto dátumu (po sčítaní všetkých čísel dátumu) je 39/3, ktoré hovorí o ceste a konečnom stretnutí „duchovnej rodiny“ Slnka, Luny a Človeka.

» Toto všeto si vieš dať u nás vypočítať » Numerologické rozbory on-line »

Posádka Apolla 11 pristála na  Mesiaci na území nazývanom Mare Tranquillitatis dňa 20.7.1969. Opäť deň, ktorý mal atribúty super “lunárneho” dňa. Deň 20/2, lunárna topka ešte aj s duchovnou šľahačkou (tú mu prepožičiava “0”). Všetko to je ešte v znamení Raka, rok je 1969=25/7. Čerešničkou na torte je ešte aj životné číslo dňa. Je to číslo 34/7 (opäť lunárna topka), ktoré sa dá vyložiť aj takto: ”Po inovatívnej ceste a veľkom úsilí – bolo zavŕšené duchovným posunom”. Táto misia dokázala zblížiť ľudí na Zemi bez rozdielu toho v akom zriadení žili, bez rozdielu viery a farby pokožky. Ľudia Zeme tu stáli ako jeden a s hrdosťou upierali svoj zrak na k oblohe.

Kto mal byť prvým človekom na Mesiaci?

Nedá sa nepozrieť aj na trojicu našich “misionárov”, ktorí ako prví navštívili Lunu. Boli to Neil A. Armstrong, Edvin E. “Buzz” Aldrin a Michael Collins. Každý by po terajších “odhaleniach” čakal, že v dátume narodenia “prvého” človeka na Mesiaci Neila Armsronga sa to bude hmýriť “lunárnymi” číslami. Opak je pravdou.

človek-na-mesiaci-apollo-11Foto: zdroj NASA / The LIFE Picture Collection / Getty Images

V dátume narodenia prvého človeka na Mesiaci – Neila A. Armstronga nie je ozaj nič "lunárne"! Narodil sa 5.8.1930.  Ale Luna tohto Leva a teda “slnečného” človeka (vládnucou planétou Leva je Slnko) poznačila na celý život. Je naozaj symbolické, že za Lunou prišlo Slnko v zastúpení ako “slnečný” človek. Slnko sa konečne fyzicky dotklo Luny. Poznačenie Lunou sa prejavilo na celom jeho živote a hlavne pečať Luny cítiť na dátume jeho úmrtia. Čo iné by sa dalo povedať o dátume 25.8.2012. Má “lunárne” topky na začiatku, aj na konci. Deň 25/7 a životné číslo 20/2 (2+5+8+2+0+1+2=20/2). Je to Slnko, ktoré končí ako Luna.

» Numerologický rozbor osobnosti človeka. Tu sa dozvieš viac »

Človek, ktorý mal možno prvý vystúpiť na povrch Mesiaca Edwin “Buzz” Aldrin, musel prenechať prvenstvo Neilovi Armstrongovi – lebo bol vojak. Na Mesiaci musel byť prvý "civil”. Tento človek už mal vo svojom dátume narodenia viac Luny. Narodil sa 20.1.1930. Luna na začiatku, aj na konci. Životné číslo mal 16/7.

Tretím do partie je Michael Collins. Človek tak trochu opomínaný, pretože na Mesiac nezostúpil, ale „iba“ krúžil okolo neho. Aj u neho možno nájsť "lunárne" znamenia v číslach. Prejavilo sa to aj v jeho dátume narodenia 31.10.1930. Na prvý pohľad nič, ale životným číslom je číselný symbol Luny a to 18 (3+1+1+0+1+9+3+0=18). V dátume úmrtia je pečať Luny výraznejšia, je to 11.4.1971. Deň 11/2 a rok 18 (1+9+7+1=18).

Ďalšie znamenia v číslach a symbolika spojená s misiou na Mesiac

Ku kompletnosti rozboru tejto misie na Mesiaci nám už chýba len dátum jej konca – pristátia na Zemi. Bolo to 24.7.1969. Tento dátum je tiež veľmi zaujímavý a symbolický. Obsahuje harmóniu, Zem (24), návrat do Slnka (astrologické znamenie Leva) v roku Luny (rok 1969) a posolstvo silného, osudového činu v znamení lunárnej topky (životné číslo dňa 2+4+7+1+9+6+9=38=11=2).

História sa nám v tomto roku, ktorý je jubilejným 50-tym rokom od prvej misie na Mesiaci, opäť dala o sebe vedieť. Spôsobom skutočne elektrizujúcim. 16.7.2019 v deň vzletu Apolla 11 nastalo čiastočné zatmenie Mesiaca. Akoby tieň štartujúceho Apolla symbolicky znova dopadol na tvár Luny.

Čo povedať na záver a už to nebudeme naťahovať. “Buď majú Američania “super” numerológov, ktorí to takto pekne s prehľadom a nadhľadom vyskladali, alebo nám čas, priestor a Stvoriteľ naznačujú niečo vyššie. Niečo, čomu nie vždy dokáže človek  včas porozumieť. Čo má svoje, pre človeka nie vždy zrozumiteľné, pravidlá ... Alebo,  ako sa dá vykonať niečo v súlade s “vyšším plánom” a nepobabrať TO.

  • Aj ty si môžeš užívať výhody registrovaných používateľov. Každý deň bude na teba čakať pripravený horoskop na aktuálny deň + horoskop na zajtra. Pravidelne pripravujeme exkluzívne súťaže a akcie len pre registrovaných používateľov. Môžeš sa tešiť aj na špeciálne narodeninové prekvapenia. A je toho ešte omnoho viac: Zaregistruj sa zdarma »